Neděle 12. července 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK
Plzeňský kraj
Banner MIBAG_2012 3 600*90 OK

Jednotka SDH Zbiroh vyjela společně s posádkami ZZS Radnice a ZZS Rokycany k záchraně osoby, u které došlo k náhlé zástavě oběhu ve Zbiroze na ulici Zámostí. Po příjezdu jednotky na místo události bylo průzkumem zjištěno, že probíhá laická resuscitace svědky události a osoba již dýchá.

Jednotka kontrolovala základní životní funkce postižené osoby, která se po několika minutách probrala do plného vědomí. Hasiči osobě dále poskytli tepelný komfort a po příjezdu posádek ZZS osobu předali do jejich péče.

Jednotka SDH Zbiroh vyjela společně s jednotkou HZS Plzeňského kraje z požární stanice Radnice a hlídkou PČR OO Radnice k požáru velkoobjemového kontejneru na domovní odpad v obci Zbiroh, místní část Přísednice.

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že kontejner je téměř naplněn odpadem a dochází k jeho mírnému hoření. Hasiči na likvidaci požáru nasadili jeden C proud vody za použití dýchací techniky. Událost se obešla beze škody.

Drážní hasiči z plzeňské jednotky byli vysláni do železniční zastávky v obci Dešenice, kde došlo k požáru elektroinstalace vagonu osobního vlaku. K události byly navíc vyslány místní dobrovolné sbory hasičů a jednotka HZS Klatovy.

Všichni cestující byli bezpečně evakuováni z vlakové soupravy a požár byl uhašen za pomoci RHP CO2. Drážní hasiči následně odpojili vagon a za pomoci termokamery provedli kontrolu skrytých ohnisek požáru s negativním výsledkem. Příčiny požáru jsou v šetření.

Banner ZPMVČR 211 970