Středa 16. října 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK
Plzeňský kraj

Zhruba 250 metrů před Kladrubcemi ve směru od Životic poblíž Velkého kladrubeckého rybníka skončilo osobní auto na střeše pod můstkem Přebudovatelského potoka. V době příjezdu jednotky PO z Nepomuku na místě již byla PČR. Pro případ, že by při manipulaci s vozidlem unikly z vozidla provozní kapaliny, nainstalovali hasiči na vodní tok sorpčního hada.

Vozidlo převrátili na kola a vyprostili pomocí navijáku. Řidič i spolujezdec vyvázli bez zranění.

Banner WAWRZASZEK ISS 600 OK

Jednotku z PS Střed vyslalo operační středisko k možnému úniku plynu v objektu AVE ve Cvokařské ulici v Plzni. Společně s hasiči na místo dorazili zástupci plynáren. V objektu byl chvílemi skutečně cítit plyn, ale detekční přístroje nezaznamenaly žádné koncentrace methanu.

Jednotka z místa přejížděla následně k dalším nahlášeným únikům plynu – postupně do ulic U Prazdroje, Guldenerově a Koterovské. Na všech místech se událost opakovala – silný zápach plynu bez naměřených hodnot. Hasiči se vrátili zpátky do areálu AVE, kde nalezli možný zdroj zápachu v odpadu plastů. Zápach se šířil po okolí podle povětrnostních podmínek.

Jednotka HZS Plasy při cestě na školení na CPS Košutka narazila na křižovatce silnic I/27 (Plzeň-Most) a III/1804 (Obora-Horní Bříza) na dopravní nehodu dvou osobních aut. Jedno z vozidel se nacházelo v příkopě, druhé zůstalo uprostřed křižovatky.

Jednotka zajistila místo nehody, odpojila akumulátory obou vozů a zasypala sorbentem skvrny provozních náplní. Dle infa PČR odvezla ZZS před příjezdem jednotky jednu zraněnou osobu. Po dohodě s PČR pokračovali hasiči na CPS.

Banner mototruck OK