V Plzni v ul. Jablonského vyprostil psa ze zhruba 1 metr hluboké odpadové roury na dešťovou vodu majitel před příjezdem jednotky z PS Slovany. Hasiči ohraničili místo páskou.
Plzeňský kraj
V Havlovicích hasiči z PS Domažlice otevřeli dveře do pokoje, ve kterém se uzamklo zhruba dvouleté dítě.

Nákladní auto plně naložené dřevem najelo na středový násep kruhového objezdu na silnici č. 180 ve směru Nýřany – Zbůch. Řidič vyvázl bez zranění. K nehodě vyjeli hasiči z Nýřany a následně jako posila hasiči z PS Košutka.
Hasiči zajistili místo nehody a asistovali policii při řízení dopravy. Vozidlo nakonec musela vyprostit speciální technika soukromé firmy. K úniku provozních kapalin nedošlo.
V Horažďovicích v Mayerově ulici hasiči otevřeli zabouchnuté dveře bytu.
Na Jižním Předměstí Plzně hasiči z PS Střed naměřili detekčními přístroji v koupelně bytu vysoké koncentrace oxidu uhelnatého. Nebezpečný plyn unikl s největší pravděpodobností z karmy. Hasiči uzavřeli přívod plynu a odvětrali zamořené prostory bytu. Mladého muže odvezla ZZS do nemocnice.
Do Zbůchu vyprostit motorku z koupaliště vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z Nýřan. Hasiči společnými silami nainstalovali kolem motorky pro případ úniku provozních kapalin nornou stěnu. Trhacím hákem se jim podařilo motocykl přitáhnout k břehu a následně vyprostit. Během vyprošťování došlo k drobnému úniku benzínu. Hasiči uniklé PHM z vodní hladiny odstranili pomocí sorbentu. Řidič motorky vyvázl bez zranění.
V Plzni Koterově hasiči z PS Slovany zlikvidovali požár odpadu v plechovém koši. Požár se obešel beze škod.

V Polžicích na návsi jednotky HZS Staňkov společně s SDH Srby zlikvidovali vysokotlakým proudem požár odpadu ve velkokapacitním kontejneru. Ke škodě nedošlo.
V Boru u obchodního domu na náměstí Republiky unikal z plynového pilířku plyn. Hasiči z PS Tachov uzavřeli HUP, detekčními přístroji únik plynu potvrdili. Na místě zasahovala pohotovostní služba plynáren.
Do Chlumčan vyjeli hasiči z PS Přeštice k nahlášenému úniku plynu v bytovém domě. Hasiči detekčními přístroji nenaměřili ve vzduchu žádné koncentrace nebezpečného plynu. Průzkumem zjistili, že ve sklepní kóji oznamovatelky je vylitý benzín. Hasiči ho zlikvidovali pomocí absorbční tkaniny.
K obci Rejštejn na Klatovsku vyjeli hasiči k dopravní nehodě osobního automobilu, po havárii z něj vycházel kouř.
K dopravní nehodě v katastru obce Olopenec vyjeli jednotky HZS Sušice a SDH Kašperské Hory. Vozidlo sjelo do příkopu ze zhruba třímetrového srázu. Původníinformace, že vozidlo začíná hořet, se ukázala jako mylná – z vozidla unikal prach z vystřelených airbagů. Řidič vyvázl bez zranění.
Hasiči pomohli odtahové službě s naložením havarovaného vozidla. Protože nebylo možné ani bezpečné vyprostit vozidlo zpět na silnici přímo, probíhalo vyprošťování vozidla přes sousední soukromý pozemek se souhlasem jeho majitele.
V Borku u Rokycan hasiči pod hrází místního rybníka zlikvidovali vysokotlakým proudem požár staré duté vrby. Příčina i výše škod jsou nadále v šetření.

Jednotky HZS Přeštice zlikvidovaly v Černotíně požár osobního auta pomocí 1C proudu. Dle slov řidiče, který vyvázl bez zranění, vozidlo začalo hořet během jízdy. Výše škod i skutečná příčina vzniku požáru jsou v šetření.

Po nehodě u Pocinovic shořel jeden z havarovaných automobilů
Na křižovatce silnice č. 192 směrem ze Kdyně na Pocinovice s odbočkou na Chodskou Lhotu se střetla dvě osobní auta. Obě vozidla skončila po střetu v poli, jedno z nich…
Na tísňovou linku nahlášený požár lesa u Bdeněvsi se ukázal jako planý poplach – na místě probíhalo pálení klestu na zahradě RD.

Hasiči HZS Tachov a SDH Planá vyjeli k Brodu nad Tichou k dopravní nehodě osobního auta. Při jejich příjezdu měli zdravotničtí záchranáři v péči jednu zraněnou osobu. Hasiči asistovali odtahové službě při nakládání vozidla a po ukončení vyšetřování nehody policií očislili silnici od použitého sorbentu a polámaných částí karoserie.
Zhruba 1 km za Javornou ve směru na Železnou Rudu havarovala dvě osobní auta. Obě skončila v příkopu, jedno z nich se převrátilo na střechu. Při příjezdu jednotek HZS Klatovy, SDH Železná Ruda a pracovníků ISS NP a CHKO Šumava byli všichni účastníci nehody v péči ZZS. Do nemocnice byla transportována jedna osoba. Z vozidel neunikly žádné provozní kapaliny. Hasiči po dobu zásahu na místě usměrňovali provoz. Po příjezdu odtahové služby byla silnice na dobu vyprošťování vozidel z příkopu zcela uzavřena.
Na žádost PČR hasiči z PS Střed vnikli v Lobzích do bytu, ze kterého unikala voda. Po vstupu do bytu zjistili protékající baterii kuchyňské linky, voda unikala na podlahu rozbitým odpadem. Hasiči uzavřeli hlavní uzávěr, místo si převzala policie.
U Černíkova v příkopu silnice č. 1846 bylo nalezeno devět barelů s neznámou látkou. Hasiči z PS Klatovy dle UN kódu s informační podporou operačního střediska látku v barelech identifikovali. Jednalo se o žíravé látky, oživovače plastů automobilů a čistící prostředky na auta.
Všechny barely byly uzavřené, ze žádného kapaliny neunikly. Na místo se dostavila pracovnice Životního prostředí a starosta příslušné obce – ten zajistil odvoz barelů k likvidaci.
Generální partneři
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
Partneři
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259


