
V obci Telice jednotky HZS Stříbro a SDH Sedlo likvidovaly následky lokální bouřky. Voda z polí vytvořila na zahradách RD laguny, hasiči pročistili strouhy a použili čerpadla.
V obci Telice jednotky HZS Stříbro a SDH Sedlo likvidovaly následky lokální bouřky. Voda z polí vytvořila na zahradách RD laguny, hasiči pročistili strouhy a použili čerpadla.
V Plzni Skvrňanech hasiči z PS Střed bez použití hydraulického zařízení vyprostili ze dvou havarovaných vozidel tři osoby. ZZS je všechny prohlédla, do nemocnice byla odvezena jedna z nich. Hasiči po dobu zásahu zajišťovali plynulost dopravy.
Operační středisko vyslalo jednotky HZS Radnice a SDH Zbiroh do obce Líšná na pomoc při záchraně osoby z garáže rodinného domu. Hasiči pomohli transportovat pacienta do sanitky.
U 125. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov jednotky HZS Stříbro a HZS Tachov zabezpečili místo nehody osobního auta. Při nehodě nedošlo ke zranění osob ani úniku PHM.
V obci Holostřevy jednotky HZS Stříbro a SDH Bor zlikvidovaly požár sazí v komíně pomocí kominického náčiní. Termokamerou pak hasiči překontrolovali stav kouřovodu, ke škodám nedošlo.
V Plané byly při nehodě dvou osobních aut a cyklisty zraněny dvě osoby. Při příjezdu jednotek HZS Tachov a místního SDH o ně pečovala ZZS. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a odtlačili havarovaná vozidla ke krajnici. Po dobu zásahu hasiči na místě usměrňovali provoz.
V Plzni v ulici Edvarda Beneše zlikvidovali hasiči z PS Střed následky nehody malého traktůrku. Nehoda si vyžádala zranění 1 osoby.
Hasiči ze Sušice odstranili z cyklostezky mezi Malou Chmelnou a Chmelnou nalomenou větev hrozící pádem. Pro zásahové vozidlo je stezka neprůjezdná, hasiči museli k místu dojít pěšky.
Profesionální i dobrovolní hasiči z Přeštic posíleni o jednotky SDH Dobřany a Chlumčany se po osmé hodině ráno zapojili do pátrací akce Policie ČR po pohřešované osobě. Hasiči prohledávali na pokyny PČR terén i břehy rybníků v okolí Chlumčan až do odpoledních hodin, kdy bylo na základě rozhodnutí PČR pátrání ukončeno.
Jednotky se vrátily na své základny. V noci byla osoba nalezena bez známek života. Hasiči z Přeštic asistovali PČR a po ukončení šetření pomohli s transportem těla.
Signalizace EPS zaznamenala kouř v objektu České pošty v Plzni na Slovanech. Nejednalo se o požár, v důsledku nedbalosti došlo ke spuštění zabezpečovacího zařízení v boxu na přepravu peněz a následnému zakouření prostor.
Hasiči z PS Slovany na odvětrání objektu použili přetlakovou ventilaci.
Za Čeňkovo pilou ve směru na Srní dobrovolní hasiči z Kašperských Hor odstranili strom, který se nebezpečně nakláněl nad silnici.
Zhruba 1 kilometr od Nového Městečka ze směru od Hartmanic hasiči ze Sušice odstranili z vozovky padlý strom.
U Stříbra hasiči zlikvidovali následky nehody osobního auta. Vozidlo skončilo cca 15 metrů v lese ve špatně přístupném terénu. Zraněnou řidičku odvezli před příjezdem záchranářů do nemocnice její příbuzní. Po dobu zásahu hasiči na místě usměrňovali provoz.
V Sušici hasiči odstranili z vozovky cca 500 metrů dlouhou olejovou skvrnu.
V Tachově na stanici hasiči zajistili místo pro přistání 1371 vrtulníku LZS a současně v Pivovarské ulici pomohli naložit pacienta do sanitky. Sanitkou byl pacient převezen k vrtulníku LZS.
Hasiči z PS Střed vyjeli na Rokycanskou třídu v Plzni, kde narazilo osobní auto do sloupu trolejbusového vedení. Dvěma osobám hasiči poskytli první pomoc. Řidič nebyl viditelně zraněn, spolujezdkyni hasiči nasadili krční límec a uložili ji do vakuové matrace.
Oba pacienty odvezla ZZS do nemocnice. Hasiči po vyšetření nehody policií pomohli naložit havarované vozidlo na odtahovou službu a provedli závěrečný úklid silnice.
Ve Zbůchu hasiči z Nýřan zajistili místo nehody osobního auta, které narazilo do mostku, a opatřili ho proti požáru. Nehoda se obešla bez zranění, provozní kapaliny neunikly.
U Bohdašic hasiči ze Sušice odstranili z vozovky padlý strom.
V sobotu 11. června 2016 v 14:25 hodin vyslalo operační středisko k vážné dopravní nehodě dvou osobních aut a motorky poblíž Chotíkova hasiče z CPS Plzeň Košutka.…
Ve Vejprnicích jednotka SŽDC Plzeň odstranila z kolejiště nebezpečně zasahující větve.