Pátek 26. unora 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Plzeňský kraj

Hasiči z Nýřan vyjeli k nahlášenému otevření bytu s podezřením na ohrožení života. Po příjezdu byl potvrzen uzavřený jednopokojový prostor v bytovém domě. Nehybná osoba nereagovala na zvukové podněty. Jednotka se tedy pokoušela o otevření balkónových dveří a přilehlého okna s využitím dostupných prostředků. S ohledem na to, že hasiči zaznamenali uvnitř pokoje pohyb osoby, postupovali dále z vnitřku budovy – zde už za spolupráce dotčené osoby. Muž byl v pořádku. Zásah hasičům znepříjemňoval přítomný spolubydlící muž, který jednotku opakovaně slovně napadal.

JSDH Zbiroh vyjela na dopravní nehodu jednoho osobního automobilu na střeše v poli za obcí Zbiroh směrem na Drahoňův Újezd. Hasiči poskytli předlékařskou pomoc zraněné osobě a po příjezdu ZZS Radnice dále spolupracovali při ošetření a následném transportu do vozu ZZS.

Jednotka provedla zajištění místa dopravní nehody, protipožární opatření, vyproštění vozidla zpět na komunikaci a spolupracovala s jednotkou HZS Plzeňského kraje z požární stanice Radnice, PČR Radnice a PČR Rokycany.

U obce Líté uniklo větší množství močoviny do potoka. Na místo vyjela jednotka z Plas a Chemická laboratoř z Třemošné. Dále se dostavili zástupci Životního prostředí, představitelé obce a ředitel společnosti. Hasiči monitorovali tok a odebrali několik vzorků. Ze základního rozboru bylo zjištěno, že v místní vodoteči došlo kontaminací močůvkou k 200 násobnému zvýšení hodnoty amoniakálního dusíku, tzn. že byla 200krát překročena hodnota příslušné normy. O události byl informován i starosta Dolní Bělé, který zajistil uzavření stavidla Zámeckého rybníka.