V Plzni Strážnické ulici hasiči vyprostili osobu z poškozeného výtahu, který zůstal viset mezi 2. a 3. patrem. Výtah je v havarijním stavu, uvnitř něj ani nikde v budově se nenacházel kontakt na servisní firmu. Místo události si převzala PČR.
Zásahy | Plzeňský kraj
Mezi Hartmanicemi a Železnou Rudou havaroval osobní automobil, řidička byla zraněna
Na silnici II/190 mezi Hartmanicemi a Železnou Rudou poblíž odbočky na Slučím tahu se převrátilo osobní auto přes střechu. Na místo vyjely jednotky SDH Železná Ruda a…
V Plzni Kaplířově ulici hasiči z PS Střed provizorně opravili úmyslně poškozenou nádrž osobního automobilu a zlikvidovali uniklý benzín. Místo události si převzala PČR.
Operační středisko vyslalo jednotky se Středu a Košutky k vlakovému nádraží Plzeň, Jižní Předměstí zachránit z mostu osobu. Při příjezdu jednotek o osobu pečovala ZZS. Hasiči na místě nezasahovali.
Mezi Dýšinou a Červeným Hrádkem se srazila dvě osobní auta. Hasiči z PS Střed zajistili místo nehody a vozidla opatřili proti požáru. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby, ZZS ji odvezla na vyšetření do nemocnice.
V bývalém vojenském prostoru nad Hadačkou jednotky HZS Plasy a SDH Kralovice uhasili požár lesní hrabanky na ploše cca 20 čtverečních metrů. Požár nenapáchal žádné škody.
V Klatovech v ul. Měchurova pravděpodobně následkem koroze padla lampa pouličního osvětlení mezi zaparkovaná auta, dvě z nich poškodila. Sloup byl stále pod napětím. Hasiči odpojili vodiče ve svorkovnici a sloup přenesli na volné prostranství. Místo události si převzali příslušníci PČR, Městská policie.
V Nýřanech za bývalou Likonou hasiči zlikvidovali požár nepovolené skládky. Dvě ohniska požáru byla od sebe vzdálená cca 60 metrů. Požár se obešel beze škody. jako příčina vzniku požáru se předpokládá úmyslné zapálení.
V obci Chlum hasiči ze Slovan pomohli ZZS transportovat pacienta z rodinného domu do sanitky.
V Janovicích nad Úhlavou narazilo osobní auto do betonového můstku. Hasiči z Klatov poskytli zraněné osobě předlékařské ošetření. Po příjezdu ZZS hasiči spolupracovali při transportu zraněného do sanitky. Odtahové službě pomohli hasiči vozidlo vyprostit. Po dobu zásahu hasiči na místě řídili provoz.

Plameny zachvátily garáž s automobilem ve Zbirohu, jedna osoba byla popálena
JSDH Zbiroh vyjela s technikou CAS 16 MAN a CAS 32 T 148 na požár garáže se zaparkovaným vozidlem uvnitř v obci Zbiroh, ul. K Praporci. Po příjezdu jednotky na místo…
Za Domažlicemi hasiči odstranili zhruba 20 metrů dlouhou olejovou skvrnu. Olej unikl v důsledku technické závady z osobního auta. Odtah nepojízdného vozidla si zajistil majitel sám.
Hasiči z Domažlic odstranili u České Kubice strom z kolejiště. Trať byla po dobu zásahu uzavřena.
V Rokycanech u fotbalového hřiště na soutoku Holoubkovského potoka a Klabavy byl nahlášen úhyn ryb v důsledku úniku neznámé látky. Na místo vyjeli místní hasiči a Chemická laboratoř z Třemošné. Dostavili se i zástupci ČIŽP ORP Rokycany, Povodí Vltavy a technik městských kanalizací.
Průzkumem bylo zjištěno, že do řeky přetekly fekálie z jímky. Uhynuly zhruba dvě desítky ryb, dle rybářů mezi nimi byly i zákonem chráněné druhy. Hasiči společně s chemiky odebrali na několika místech toku vzorky, které budou podrobeny analýze, a asistovali policii při vyšetřování. Další postup je v kompetenci Povodí Vltavy a městských kanalizací.
U Kramolína na motokrosové trati hasiči z Nepomuku asistovali ZZS při ošetření a transportu zraněného řidiče.
V Železné Rudě místní hasiči zlikvidovali z vozovky pomocí sorbentu olejovou skvrnu o velikosti cca 2×3 metry.
Ke Kočovu k dopravní nehodě motorky vyjely jednotky HZS Tachov a SDH Planá. Motorkář utrpěl mnohočetná zranění, kterým na místě i přes oživovací pokusy podlehl. Hasiči po dobu policejního vyšetřování na místě řídili dopravu. Dále zajistili drobný únik provozních kapalin.

V Plzni ve Žlutické hasiči z Košutky provizorně opravili pravděpodobně úmyslně poškozenou nádrž osobního vozidla a pomocí sorbentu odstranili uniklý benzín.
U obce Čečín havarovalo osobní auto. Na místo vyslalo operační středisko jednotky HZS Domažlice a SDH Bělá nad Radbuzou. Při jejich příjezdu se na místě ani v okolí nehody nikdo nenacházel. Vzhledem k značnému poškození vozidla se dalo předpokládat, že je řidič zraněn.
Hasiči prohledávali okolí, na místo byl povolán i psovod PČR. Policie zkontaktovala majitele vozidla, společně s ním se dostavil na místo i pohřešovaný řidič. Byl zraněn, na průběh nehody si nepamatoval. Hasiči na místo povolal ZZS, ta odvezla zraněného do nemocnice na vyšetření. Po dobu zásahu hasiči řídili dopravu.

Na sjezdu z D5 u Heřmanovy Huti hasiči z Nýřan zlikvidovali následky nehody dvou osobních aut. Nehoda se obešla bez zranění.
Generální partneři
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
Partneři
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153



