Úterý 31. března 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Kobit THZ 970*150 OK
Plzeňský kraj
Banner MIBAG_2012 2 600*90 OK

Zhruba 250 metrů před Kladrubcemi ve směru od Životic poblíž Velkého kladrubeckého rybníka skončilo osobní auto na střeše pod můstkem Přebudovatelského potoka. V době příjezdu jednotky PO z Nepomuku na místě již byla PČR. Pro případ, že by při manipulaci s vozidlem unikly z vozidla provozní kapaliny, nainstalovali hasiči na vodní tok sorpčního hada.

Vozidlo převrátili na kola a vyprostili pomocí navijáku. Řidič i spolujezdec vyvázli bez zranění.

Jednotku z PS Střed vyslalo operační středisko k možnému úniku plynu v objektu AVE ve Cvokařské ulici v Plzni. Společně s hasiči na místo dorazili zástupci plynáren. V objektu byl chvílemi skutečně cítit plyn, ale detekční přístroje nezaznamenaly žádné koncentrace methanu.

Jednotka z místa přejížděla následně k dalším nahlášeným únikům plynu – postupně do ulic U Prazdroje, Guldenerově a Koterovské. Na všech místech se událost opakovala – silný zápach plynu bez naměřených hodnot. Hasiči se vrátili zpátky do areálu AVE, kde nalezli možný zdroj zápachu v odpadu plastů. Zápach se šířil po okolí podle povětrnostních podmínek.

Jednotka HZS Plasy při cestě na školení na CPS Košutka narazila na křižovatce silnic I/27 (Plzeň-Most) a III/1804 (Obora-Horní Bříza) na dopravní nehodu dvou osobních aut. Jedno z vozidel se nacházelo v příkopě, druhé zůstalo uprostřed křižovatky.

Jednotka zajistila místo nehody, odpojila akumulátory obou vozů a zasypala sorbentem skvrny provozních náplní. Dle infa PČR odvezla ZZS před příjezdem jednotky jednu zraněnou osobu. Po dohodě s PČR pokračovali hasiči na CPS.

Banner MIBAG_2012 OK